Dalies

Dažreiz, kad vienlaikus uzrodas daudz vajadzību, nereti aizņemamies vairākās vietās, pie dažādiem kredītdevējiem. Piemēram, pie viena no tiem noformējam ātro kredītu, pie cita – līzinga līgumu, vēl pie kāda, iespējams, noformējam patēriņa kredītu. Tādējādi, ar laiku mums sarodas daudz dažādu staistību, kuru nokārtošana kļūst gan finansiāli, gan organizatoriski sarēžģīta.

Lai atcerētos par katru maksājumu, tā termiņu un summu, mums ļoti uzmanīgi jāseko līdzi katram no tiem. Ja kļūdāmies, kādu no tiem neapmaksājam, vai samaksājam vēlāk, kā noteikts, tiek aprēķinātas papildus komisijas maksas, soda naudas, vai pat nonākam parādnieku sarakstos, tādējādi vairāku aktīvu kredītsaistību uzturēšana ir riskanta. Lai izvairītos no sarežģījumiem dažādu saistību kārtošanā, kā izeja no situācijas ir iespējama kredītu pārkreditācija, kas palīdz vairākus maksājumus apvienot vienā, ērtā, pārskatāmā un vieglāk apmaksājamā rēķinā.

Šāda kredītu apvienošana vienā maksājumā vienkāršo ikdienas maksājumu kārtošanu un atbrīvo no liekiem uztraukumiem, kas rodas, nepārtraukti mēģinot atcerēties par virkni maksājumu un raizējoties, vai kāds no šiem maksājumiem nav palicis neapmaksāts. Tas nozīmē, ka nepārtraukti mums jārēķina līdzi saviem tēriņiem, lai pietiktu līdzekļu visiem izdevumiem. Pārkreditējot šos aizdevumus, mums atliek raizēties tikai par vienu, noteiktu maksājumu, kas būtiski atvieglo finanšu plānošanu.

Šis risinājums ir sevišķi piemērots arī tiem, kuri aizņēmušies vairākus ātros kredītus, bet nespēj tos atdot laikā. Ātro kredītu gadījumā katra apmaksas termiņa pagarināšana ir ļoti dārga, ja šādi aizdevumi ir vairāki, tad pat termiņu pagarināšana var radīt finansiālas grūtības, turklāt no kredītdevēju puses seko uzmācīgi atgādinājumi par saistībām, regulāri brīdinājumi un zvani, kas rada mūsos uztraukumus un stresu, tādējādi, apvienojot kredītus, izvairāmies no šīm nepatīkamajām situācijām un iegūstam laiku, jo kredītdevējs pārņem mūsu saistības, apmaksā mūsu kredītus, un ļauj šo summu atmaksāt pa daļām, mums piemērotākos, elastīgākos termiņos. Ienāc Netcredit un izvēlies izdevīgāko pārkreditēšanas piedāvājumu.

Protams, saistību pārkreditācija rada papildus izmaksas, tomēr, ja salīdzina ar soda naudām un termiņu pagarināšanas izmaksām, tad šī iespēja ir daudz izdevīgāka par regulāru ātro kredītu termiņu pagarināšanu, it īpaši, ja zinām, ka tuvāko mēnešu laikā vēl nespēsim šos kredītus atmaksāt pilnā apmērā. Jāņem vērā, ka arī šiem kreditoriem, kas piedāvā pārkreditācijas iespējas, ir ļoti svarīga Jūsu finanšu situācija un iespējas segt paredzēto aizdevuma apjomu. Lai gan šajā gadījumā tiek piedāvāti elastīgāki noteikumi ar garākiem atmaksas termiņiem, kā, piemēram, ātro kredītu piedāvājumos, tomēr joprojām nemainīgas paliek prasības par pietiekamiem, regulāriem ikmēneša ienākumiem vai citām garantijām, kas spēs nodrošināt saistību izpildi. Par to vairāk var uzzināt credly.lv bloga rakstā.

Izvēloties pārkreditāciju, mēs izvēlamies ērtu, pārskatāmu risinājumu finanšu grūtībām, tomēr arī šo aizdevuma veidu nedrīkstam uztvert vieglprātīgi, vai kā īstermiņa glābēju. Lai gan šis risinājums atbrīvos no citām saistībām, tas radīs jaunas, daudz nopietnākas saistības par lielāku summu, kas joprojām radīs būtisku ietekmi uz ikmēneša finansēm. Vienmēr apsveriet savas iespējas un esiet godīgi pret aizdevēju, lai kopīgi izstrādātu reāli izpildāmu apmaksas grafiku, lai noteiktie maksājumi būtu samērīgi ar Jūsu ikmēneša ienākumiem un izdevumiem. Paļaujieties tikai uz regulārajiem, drošajiem ienākumiem.

Dažreiz cilvēki kļūdās, izvēloties pārkreditāciju, lai iegūtu laiku, bet joprojām neesot droši, kad un kādos apmēros varēs segt savas kredītsaistības. Tādējādi pārkreditēšana nebūtu jāuztver kā risinājums, jo, lai arī tikai vienas saistības, tās joprojām ir kredītsaistības, kas ir jāievēro noteiktajā termiņā un apjomā, tādēļ, lai arī kāda veida aizdevumam dosiet priekšroku, vienmēr esiet apdomīgi un kritiski izvērtējiet savas iespējas, lai izvairītos no vēl sarežģītākām kredītgrūtībām.