Dalies

Grūtniecība – tas ir viens no skaistākajiem un tajā pašā laikā arī grūtākajiem dzīves posmiem katras sievietes dzīvē, jo ļauj sajust, kā viņas organismā aug jaunā atvase. Grūtniecības visām sievietēm iestājas vienādi, taču situācijas, kā noris grūtniecība, ir katrai individuālas. Bet kā sagatavoties grūtniecībai un kā sekot tās gaitai? Var palīdzēt grūtniecības kalkulators! Kas tas ir un kā tas darbojas? Lasi rakstu un uzzini tā turpinājumā!

Grūtniecība aprasti ilgst 280 dienas jeb 40 grūtniecības nedēļas, katrai no tām raksturīgi savi notikumi. Pirms saprast, kā darbojas grūtniecības kalkulators, sapratīsim, kā grūtniecība iedalās pa trimestriem. 

Grūtniecības kalendārs – kas raksturīgs katram trimestrim?

Grūtniecību ārsti sāk aprēķināt no pēdējo menstruāciju pirmo dienu, un, tā kā auglīgās dienas ir menstruālā cikla vidū, faktiskais bērna ieņemšanas brīdis sākas no 3. nedēļas, ko ieskaita grūtniecībā. Otrajā nedēļā nobriedusī olšūna atbrīvojas no olnīcas, kā rezultātā iespējama tās apaugļošana. Trešajā nedēļā jau var sākt runāt par grūtniecības iestāšanos, jo olšūna tiek apaugļota. 

Visu grūtniecību iedala trijos trimestros. Tos pierasts iedalīt sekojoši – pirmais no tiem ir 1.-12. grūtniecības nedēļa, otrais 13.-24. nedēļa, bet trešais 25.-40. nedēļa. Šādi grūtniecība tiek iedalīta, jo šādi iedalīti termiņi ir atbilstoši gŗutniecības attīstības fāzēm. Kas raksturīgs katram trimestrim?

  1. Pirmais trimestris iesākas ar grūtniecības apzināšanos. 3. nedēļā, visticamāk, to noteikt mājas apstākļos nebūs iespējams, tāpat kā grūtniecības 4. nedēļā. 5. nedēļā parādīsies jau sāpošas krūtis, kā arī, protams, vairs nebūs mēnešreižu. Grūtniecības pirmās nedēļas neradīs izmaiāns grūtnieces organismā, bet vēlāk radīsies nelabumi. Auglim šajā laikā parādās arī rociņas, vēlāk elkoņi un deguna forma, bet par grūtniecības iestāšanos apkārtējie vēl nevar manīt. Šajā laikā sievietēm sāk pakāpeniski pieaugt apetīte. 9. Grūtniecības nedēļā lēnām sāk izzust noguruma sajūta un slikta dūša, bet atlikušajās trīs pirmā trimestra nedēļās auglis turpina augt un attīstīties, taču grūtnieces izskatā lielas izmaiņas nevar manīt. 
  2. Otrajā trimestrī bērna organismam izveidojas visi orgāni, kauli un muskuļi. Laika posmā no 16. Līdz 20. Nedēļai var pirmoreiz sajust bērna kustības. 24. Nedēļā bērns ir jau apmēram 30-35cm liels, un ir manāmas grūtniecības pazīmes arī apkārtējiem. Grūtniecei jāatceras šajā periodā atpūsties un sevi nepārpūlēt.
  3. Trešajā trimestrī nostiprinās bērna nervu sistēma, attīstās smadzenes un pieaug pats ķermenis. Tas, protams, rada arī papildu slodzi arī grūtniecei, tāpēc nākas saskarties ar krampjiem un nogurumu, arī sāpēm mugurā. 

Bet kā var grūtniecības aprēķināšanai palīdzēt grūtniecības nedēļas kalkulators?

Grūtniecības kalkulators kā palīgs, aprēķinot mazuļa dzimšanu!

Protams, precīzu mazuļa dzimšanu var noteikt ārsts. Jārēķinās, ka tikai viena divdsmitā sieviete dzemdē tieši pēc 40 nedēļām, lielākoties tas notiek periodā no 39. līdz 41. Nedēļai. Bet ko aprēķina grūtniecības kalkulators? Ievadot kalkulatorā datumu, kurā sākās pēdējaš mēnešreizes, iespējams noskaidrot, kad varēs:

  • veikt grūtniecības testu;
  • sadzirdēt bērna sirdspukstus;
  • gaidīt otrā trimestra iesākšanos;
  • just pirmās bērna kustības u.c. 

Šādi aprēķini ir interesējoši katram topošajam vecākam, lai saprastu, kā mainās bērna attīstība mātes organismā. 

Lai arī grūtniecības kalkulators veic aprēķinus, jāsaprot, ka katra grūtniecība ir individuāla, tāpēc bērna sirdspukstu dzirdēšana vai kustību sajušana vēderā var sākties arī citā laikā, nekā to norāda grūtniecības kalkulators, tāpēc Aprēkins.lv iesaka – iestājoties grūtniecībai, noteikti jāveršas pie ārsta!