Dalies

Iepriekšējās divās daļās apskatījām jau milzīgu daļu ar boksa terminiem un žargoniem. Šī ir trešā un pēdējā daļa! Lasi, mācies un iedvesmojies!

Pull: Aizsardzības kustība, kur cīnītājs noenkurojas vai atvelk no tā, lai izvairītos no trieciena.

Pull Your Punches Kad perforators netiek piegādāts ar pilnu spēku, bet tiek turēts atpakaļ. Cīnītāji, kas savstarpēji sparīgi strādā, var izvilkt savus sitienus, lai saglabātu intensitātes gaismu. Daži cīnītāji var to izdarīt sacensību sacensībās, lai viltu pretinieku drošības sajūtā, pirms tie pārsteigs tos ar pilnīgu spēku.

Puncher’s Chance: termins, ko izmanto, lai aprakstītu cīnītājs, kurš, lai gan var būt pārāk liels, joprojām ir sava veida izkliedes spēks, lai izbeigtu cīnītāju ar vienu perforatoru. Viņš noteikti nevarēja izsūtīt savus pretiniekus, bet vienmēr būtu iespēja uzvarēt, balstoties uz viņa spēku.

Purse: naudas summa, ko bokseris nopelna vai tiek apmaksāta, lai cīnītos.

Rabbit (truša) Punch: Šis ir jebkurš perforators, kurš tiek piegādāts otrās cīnītājs galvai. Tas ir nelikumīgs trieciens, jo tas ir ļoti bīstams. To sauc par to, ka tā ir līdzīga tai, kā mednieki izmanto trušu nonāvēšanai.

Ring Generalship: Tas ir veids, kā cīnītājs kontrolē darbību gredzenu un izprot viņa stāvokli. Tas ir veids, kā viņš var izvirzīt savu gribu pret savu pretinieku un stratēģiski pārspēj viņu.

Ringside: pozīcija priekšējā rindā vai tieši blakus boksa gredzenam tiek uzskatīta par “ringside”.

Roll with Punches: spēja pārvietoties ar perforatoru, lai samazinātu tā ietekmi, vai pagriezties tajā pašā virzienā tā, lai tas netiktu netraucēti.

Rope-a-Dope: Ja jūs uzturat aizsargājošu stāju uz virvēm, mēģinot pārspēt vai nogurst pretinieku, tas tiek uzskatīts par virve-a-dope. Tas ir visuzskatāmākais, un Muhammedu Ali to faktiski piešķīra, kad viņš izmantoja tehniku, lai uzvarētu George Foreman.

Roughhousing: ja pretinieks izmanto “apšaubāmu” aizskarošu taktiku, ir ļoti fiziska un agresīva, to uzskata par “roughhouse taktiku”.

Rubber Match: kad divi cīnītāji ir cīnījušies trīs reizes, katrs no tiem ir uzvarējis vienā no iepriekšējām sacensībām, un šis lēmums, kurš vislabāk iegūs no trim, to sauc par gumijas spēli.

Sanctioning Body: organizācija, kas regulē un apstiprina cīņas. Soda izciešanas struktūras nosaka noteikumus un vadlīnijas, saskaņā ar kurām tiek cīnīts pret jebkuru kauju.

Saved by the Bell: ja cīnītājs ir pieklauvēts un šķietami nevar piecelties līdz apaļa beigām, viņš tiek uzskatīts, ka tas ir “saglabāts ar zvanu”.

Otrais: viens no cīnītājs kukurūzas.

Shifting: aizskaroša metode, kurā jūs maināt svina pēdu, novirziet savu svaru, lai iegūtu vairāk spēka. Jūs būtiski maināt no pareizticīgo uz dienvidu, kad jūs piegādāt perforators.

Shoe shine: virkne klejojošu sprauslu, kas ātri pēc kārtas, kas izskatās iespaidīgi, bet nedaudz slikti.

Shopworn: tas attiecas uz cīnītāju, kurš savas karjeras laikā ir uzņēmis pārāk daudz sodu vai cietis no pārāk liela nodiluma.

Shoulder Roll: šis ir aizsardzības kustības veids, kad cīnītājs atstāj savu priekšējo roku zemu un pārklāj to pāri vidējai daļai, lai tad, kad viņa pretinieks izmestu perforatoru, viņš var izmantot plecu, lai bloķētu vai ruļļos ar to. Tas ir tāds, ka aizsardzības cīnītājs spēj pretstatīt atpakaļ ar abām rokām, jo ​​neviena no tām netika izmantota bloķēšanai. Tiesneša cīnītājam tas automātiski maina savu svaru uz muguras kāju un novieto viņu uz cieto cīņu labo pāri. Lai gan Floids Meivets ir kļuvis zināms par šo, daudzi lielie cīnītāji, piemēram, Jersey Joe Walcott, bija šīs aizsardzības tehnikas meistari.

Slip: pārvietojot galvu, lai izvairītos no trieciena.

Southpaw: žargons kreisās puses cīnītājam vai kāds, kas ir palicis ar roku dominējošs.

Spar: to izmanto treniņam un sagatavošanai sporta zālē. Tam vajadzētu būt daudz mazāk intensīvam nekā faktiskajam cīņam, iekļaut lielākus polsterētus cimdus, galvassegas un tos vajadzētu veikt daudz mazāk intensīvi.

Stablemate: kad divi cīnītāji vilcienu tajā pašā sporta zālē, cīnās par to pašu vadītāju vai veicinātāju, viņi bieži vien tiek saukti par stabiliem bērniem. ”

Spice Bucket: spainis vai trauks stūra izmanto, lai veiktu savus krājumus, bet to galvenokārt izmanto starp aprindām, lai cīnītājs varētu izšļakstīt lieko ūdeni, lai viņš neveiktu pārāk daudz sacīkšu laikā.

Dalīts lēmums (Slpit decision): (sadalīts starp abiem cīnītājiem), kad divi no trim tiesnešiem iegūst vienu cīnītājs, un viens tiesnesis to vērtē otrā.

Split Decision Draw: Ja viens tiesnesis vērtē vienu cīnītājs, nākamais tiesnesis to novērtē otrajam, bet trešais tiesnesis atzīmē to.

Stick and Move: tas ir aizskarošs kaujas stils, kas ietver daudz kustību, štancēšanu un pastāvīgu pārvietošanos.

Stylist: cīnītājs, kas izmanto prasmi un tehniku ​​vairāk nekā jauda, ​​tiek uzskatīts par “stilistu”.

Sucker Punch: perforators tika izmests visneveiksmīgam cietušajam vai pēc zvana izsaukšanas.

Tehnisks lēmums: ja cīņa tiek pārtraukta agri sakarā ar griezumu, diskvalifikāciju vai jebkādu situāciju, kad sacensības tiek apturētas un rezultātu kartes ir palielinātas.

Technical Draw (tehniskais neizšķirts): ja sacensības tiek apturētas agrāk un rezultāti ir vienādi.

Tehnisks knockout: to sauc arī par TKO, un tas, kad cīnītājs sajūta pārāk daudz, ir atkāpusies vairākkārt un tiesnesis pārtrauc sacensību, pirms tas ir izgājis iepriekš noteiktu attālumu.

Throw in the Towel: Kad cīnītājs stūmējas, lai zagtu cīņu, ievelk dvieli gredzenā. Tas parasti ir saistīts ar to, ka viņu cīnītājs pārāk daudz soda un ir simbolisks nodošanai.

Toe-to-Toe: Kad divi cīnītāji neatgriežas uz leju, stāviet tieši viens otra priekšā un nomainiet perforatorus.

Trial Horse: tas attiecas uz cīnītāju, kurš tiek izmantots kā pārbaudījums tuvākajam cīnītājam, lai novērtētu viņa spēju vai gatavību pastiprināt klasē. “Pārbaudes zirgs” parasti ir grūts, izturīgs cīnītājs, kurš atgriezīsies, taču nerada reālus draudus uzvarēt.

Vienprātīgs lēmums: kad visi trīs tiesneši vienojas un iegūst rezultātu vienam cīnītājam.

Undercard: šīs ir cīņas, kas ved uz galveno notikumu.

Uppercut: perforators, kas izmestas augšup, uz augšu vidus cīnītāju sargs, kas paredzēts, lai ietekmētu viņa zoda punktu. Tas tiek piegādāts no cieši pieguļamās pozīcijas ar rokām augšup un, pagriežot augšējo rumpi, jūs viegli sasniedzat roku uz augšu un uz augšu. To var izmest ar roku.

Upstart: sākas cīnītājs, kas parāda potenciālu.

Walkout Bout: Bieži vien šie cīņas tiek plānotas kā “pildvielas”, un kad galvenie uzbrucēji sākas agrāk, tie tiek piestiprināti kartes beigās, lai cīņas karte ilgst ilgāk.

White Collar Boxing: ja profesionāļiem vai vīriešiem un sievietēm, kurām ir balta apkaklīšu profesijas, vilcienu un kaste uz amatieru līmenī. Lielākajai daļai ir bijusi maz vai nav iepriekšējās boksa pieredzes.