Dalies

Jau vienreiz apskatījām lielu daļu boksa terminu. Tagad piedāvājam iziet cauri vēl citiem.

Haymaker: Izmisuma perforators, kas tiek izmests ar pilnu spēku un ar nodomu izsist pretinieku.

Head Butt: kad divas cīnītājs galvas saduras vai sanākt kopā. Tas dažreiz notiek nejauši vai dažreiz tiek izmantots kā acīmredzams netīrs.

Hook: šis perforators tiek izmests ar svinu vai priekšējo roku un tiek piegādāts daļēji apļveida veidā. Āķis tiek izpildīts, vadot ar savu priekšējo roku, paverot elkoņu uz augšu un rotējot ķermeņa priekšējo pusi (līdzīgā kustībā kā durvju slazdīšana). Ir paredzēts, ka tas pārsniedz pretinieka aizsargu un saskaras ar sānu malu viņa galvu vai zodu.

Infighting: to sauc arī par “iekšējo cīņu” vai apmaiņu ar triecieniem tuvā attālumā.

Jab: Jab ir perforators, kas tiek izmests ar savu priekšējo roku un tiek piegādāts taisni pret pretinieku. Tam vajadzētu būt jebkura boksa nodarījuma centrā.

Journeyman: šis ir termins, kas nozīmē, ka cīnītājs, kurš vienmēr ir “spēlēs”, bet parasti tas nav domāts ar nosaukumu. Apmācītājs tiek izmantots topošajos cīnītājos, lai pārbaudītu savas prasmes, un daudzos gadījumos iegūst atpazīstamu uzvaru pār viņu vārdu. Journeymen ir pastāvīgi savā ceļojumā (nekad nav ieradušies) un daļa no nākotnes čempiona ceļojums uz slavenību.

Kidney Punch: Šis ir nelegāls trieciens, kas izmestas pretinieka muguras lejasdaļā, parasti klinča laikā vai kā pretpunch.

Lead Right: vadošā joga vietā tiek piegādāta vadītāja tiesības, bet to ir grūtāk izpildīt, jo tam ir jābrauc cīnītāju ķermeņa attālumā uz zemes, tādēļ to ātri jāatsmeizē un jāaizsargā pretinieks.

Lineal Champion: Tas ir tad, kad cīnītājs iegūst titulu no cīnītājiem, kas ieguva titulu, un tas ir nodots tālāk tiešo čempionu rindā. Tas būtībā ir “cilvēks, kurš to sita”.

Low Blow: tas ir jebkurš perforators, kas tiek izmests vai noliecies zem boksera stumbra jostas. Tas var būt arī iedomāta līnija vidusdaļas pamatnē, kur tiesnesis uzskatījis par nelikumīgu.

Galvenais notikums: visatpazīstamākais vai galvenais cīņa par karti.

Mauler: visbiežāk to lieto, lai aprakstītu cīnītāju, kam patīk cīnīties ar dusmām iekšpusē un izmantot roughhouse taktiku, lai anulētu pretinieka efektivitāti.

Vairākuma lēmumu: (ko piešķir tiesnešu vairākums) Kad divi no trim tiesnešiem to parāda vienam cīnītājam, bet trešais tiesnesis to atzīmē.

Lielākā daļa spēlētāju: ja divi no trim tiesnešiem spēlē cīņu kā izlozi, bet trešais tiesnesis atzīst to par vienu no cīnītājiem.

Mouse: saskaroties ar iznīcinātājiem, saskaras vai izolēta pietūkuma zona.

Neutral Corner: katram no abiem cīnītājiem ir piešķirts sarkans vai zils stūris. Divi baltie gredzena stūri ir palikuši un tiek uzskatīti par “neitrālu teritoriju”. Nevieni cīnītāju kņarmeņi nav izvietoti tur, tāpēc tas ir, kur tiek nosūtīts cīnītājs, ja viņš uzbrūk savam pretiniekam. Viņi paliek tur, bet skaitli administrē tiesnesis.

Lēmums nav pieņemts: ja abi cīnītāji iepriekš ir noteikuši, ka konkrēta cīņa netiks iekļauta viņu uzskaitei dažādu iemeslu dēļ vai ja cīņa ir priekšlaicīgi izbeigta netīšas galvas atvieglošanas vai sagriezšanas dēļ, tā var būt pieņēma lēmumu nekonkurēt vai nepieņemt lēmumu.

Uz virvēm (On the ropes): vai nu apzināti, kā aizsardzības tehniku, vai arī viņš ir spiests cīnīties no šī stāvokļa ar agresīvāku pretinieku, cīnītājs, kas atrodas pret gredzeniem, tiek uzskatīts par “virvēm”.

Orthodox: taisnīgais cīnītājs vai tāds, kurš vada ar kreiso žokli un izmanto savu muguru vai labo roku kā savu krustu.

Outside Fighter: bokseri, kas dod priekšroku cīņai no ārpuses, parasti aiz ilgstošas ​​kaklasaites, no liela attāluma tiek uzskatīti par cīnītājiem.

Overhand: perforators, kas tiek piegādāts labākajā kustībā, pārvietojoties uz leju pret pretinieku.

Palooka: Šis ir vecais boksa termins, ko izmanto, lai aprakstītu cīnītāju, kurš nav izglītots, kurš trūkst spējas un / vai kurš parasti ir nepatīkams.

Parry: Tas ir tad, kad jūs ne tikai bloķējat ienākošo perforatoru, bet faktiski novirziet to no ķermeņa vai paredzētā mērķa.

Paw: Kad jūs neesat pilnībā apņēmies izdarīt perforatoru un iemest to, ka jums ir reāls nolūks izkraut, bet vairāk kā jūs testē ūdeņus, to sauc par “paušanu”.

Peek-A-Boo: Šis kaujas stils tika attiecināts uz leģendāro treniĦotāju Cus D’Amato, un tas bija saistīts ar to, ka jūsu sejas priekšā bija lielas rokas, tādējādi radot daudz leĦėus, lai sajauktu pretinieku un ātri pārvietotu augšējo torsu no vienas puses uz otru . Mike Tyson bija slavens ar šāda tipa stila izmantošanu.

Play Possum: Tas ir tad, kad cīnītājs rīkojas tā, kā viņš ir ievainots vai noguris, cenšoties piesaistīt savu pretinieku un neuzmanīgi atstāt atklātu, mēģinot izmantot “neaizsargāto” cīnītāju.

Plodder: Smagā kājām, lēni cīnītājs, kas pastāvīgi virzās uz priekšu, tiek uzskatīts par “izplatītāju”.

Punktu atdalīšana: no cīnītājiem tiek noņemts punkts, kad notiek nepatīkams pārkāpums vai pārkāpums. Tas var notikt arī pēc tam, kad ir izdoti vairāki brīdinājumi, piemēram, nejauša, bet atkārtotas sliktas sitiena gadījumā.

Pound-for-Pound: Šis termins tiek izmantots, lai aprakstītu cīnītāja prasmju līmeni neatkarīgi no svara kategorijas. Tas ir radies ar un parasti tiek izmantots, lai aprakstītu Sugar Ray Robinson, kura prasme un vispārējā gredzenu ģenerālspēks varētu izpausties un pārsniegt jebkuru svara sadalījumu.